SMĚNNÝ OBCHOD

Tato stránka vzniká jako pokus, nebo spíše jako šance. Postupně zde budou přibývat produkty a služby, které nebudou primárně určeny k prodeji za peníze, ale budou nabízeny ke směně za něco, ideálně za takové produkty a služby, které zase tzv. umí "kupiující." Cílem je "nakoupit" směnným způsobem tak, aby to obohatilo obě strany. Vždy tedy záleží na tom, zda se mezi sebou obě strany dohodnou nebo ne. Proč tento pokus o "jiné nakupování"?

Všichni tak nějak cítíme, že současná "moderní" společnost založená na konzumu a na výkonu, nám nepřináší štěstí a lásku, a že nás vykořeňuje od života a od přírody. Cítíme to. Často nabýváme dojmu, že jedinec proti tomu nic nezmůže, protože systém je tím prosáklý úplně celý. Ano i ne. Vždyť i oceán se skládá z jednotlivých kapiček. Záleží tedy na kapičkách!

Existuje úžasná kniha, ve které moudří šamani odpovídají na otázky chytrého zápaďana (POSELSTVÍ ŠAMANŮ od Geseko von Lüpke) ve které se autor ptá šamana, zda z toho našeho marazmu vede nějaká cesta ven. A šaman odpovídá, že ano, vede. Jeho odpovědí je: Až lidé přestanou nakupovat v supermarketech, tak se věci zlepší. Autorovi knihy se odpověď nelíbila, protože supermarkety tady přece budou pořád, tak se chtěl jinou odpověď. Šaman mu však vysvětlil, že DOKUD BUDOU LIDÉ NAKUPOVAT V SUPERMARKETECH, TAK Z TOHO CESTA VEN NEVEDE. Proč? Protože nadnárodní řetězce jsou anonymní nadnárodní struktury a svými zájmy (financemi) skrytě ovládají politiky a legislativu. Zákony jim vždy půjdou na ruku. Obecně platí, že velké finanční megastruktury ovládají legislativu. Proto z toho cesta nepovede do té doby, dokud si toto neuvědomí kritické množství lidí a nezačnou chtít nakupovat v malých lokálních obchůdcích a nebudou si chtít sdílet svoje služby a zboží navzájem lokálně mezi sebou. Jedině tímto padne moc nadnárodních řetězců a jedině tímto se máme šanci navracet ke svým kořenům.

Přemýšlel jsem, proč už takových online platforem není plno, když na webu dohledáte online snad kde co. Myslím, že to může být tím, že se na tom nedá vydělat. Vždyť přece podstata směňujících, jde mimo finance. A čerstvá vajíčka asi online mágy neuspokojí.

Vypouštím tedy tuto stránku jako první semínko, pokus, možnost.

Obě směňující strany se musí chtít dohodnout na dané směně a musí z toho mít dobrý pocit. Jinak to nemá celé smysl. Komunikace směňujících se může odehrávat zcela libovolně, telefonicky, skypem, emailem, osobně, prostě jak sami uznají. U jednotlivých produktů budou zpočátku uvedeny i finanční částky (za které se produkty běžně prodávají), a to převážně proto, aby se dala vytvořit lepší představa pro směňující.

Pojďme tedy na to. Zde první vlaštovky, co naše Centrum Serafín nabízí výměnným obchodem.

2)  CO POPTÁVÁME KE SMĚNĚ

DOMÁCÍ VAJÍČKA

KVALITNÍ MED

KVALITNÍ ZELENINA / OVOCE

LOUPANÉ VLAŠSKÉ OŘECHY

VÝUKA HRY NA KLÁVESY V BRNĚ

3)  KONTAKTY KE SMĚNĚ

4)  VOLNÉ NABÍDKY KE SMĚNĚ


KDO: Lenka Grafová, E-mail: lgrafova@seznam.cz, Telefonní číslo: 604461466, Petřvald u Karviné
CO POPTÁVÁ: Knihy o astrologii, numerologii, čarodějnictví, magii, kniha Lexikon magie apod. Služba - Výklad karet, Numerologie, astrologie, z Akáše
CO NABÍZÍ: Výklad karet Lenormand, Minerální náramky a Japa Mala náhrdelníky na přání