OČISTA STŘEV KŘEMELINOU

Křemelina - Diatomaceous Earth (DE)

Uvádí se, že stav našich střev má zásadní vliv na náš imunitní systém. Odhaduje se, že cca „80%“ imunity je určováno právě stavem střev. Křemelina má dar vhodným a PŘIROZENÝM způsobem čistit střeva od hlenů, plísní, parazitů, … Zvířata se vnitřně čistí právě tímto způsobem.


Vnitřně používaná křemelina působí na lidský organizmus 3mi různými způsoby:

1. Absorbuje - Má tvar geometrických útvarů plných miniaturních symetrických otvorů. Tyto různé útvary, (kruhy, válečky, trojúhelníky a další) mají velice silný negativní náboj. Jak se tyto miliony geometrických tělísek pohybují skrze žaludek a trávicí trakt přitahují a absorbují bakterie, houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek, E-Coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí poškozeni křemelinou a později vyloučeni z organizmu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem vitálnějšímu tělu. Mnoho konzumentů říká, že se prostě cítí lépe.

2. Čistí - Křemelina je velmi tvrdá, přitom nadrcená na velice jemný prášek. To je velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných geometrických útvarů křemeliny prochází střevy, tak tím jemně čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny, už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi.

  • Pravidelné pohyby střev (to je nejčastější poznámka, kterou zmiňují její uživatelé)
  • Mnoho uživatelů také hlásí po užívání křemeliny zvýšenou energii a sníženou potřebu spánku. To je dosaženo tím, že se potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.

3. Vyživuje - Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organizmu poskytne tělu více dobré energie a vytrvalosti. Navíc má křemelina mírně zásadité Ph.

ZCELA VÝJIMEČNÁ

Námi dodávaná křemelina je zcela výjimečná, neboť podloží, do kterého sedimentovala je zelený jíl a ten je svým složením doslova požehnáním pro naše tělo (obsahuje potřebné stopové prvky pro tělo a dokonalou mikroflóru pro střevní trakt). Toto jedinečné naleziště se nachází v Himálaji. Tato křemelina dodavatelsky pochází od Diatom X, což je přední světový výrobce z Velké Británie.

Křemelina - jedná se doslova o nekonečnou záplavu nejrůznějších fantastických geometrických útvarů. Svými minipóry, tvary a tvrdostí přirozeně odstraňuje nánosy hlenů ze střevních stěn.

Křemelina k dalšímu lidskému užitku

Potravinářská sladkovodní křemelina (Fossil Shell Flour) má mnoho použití v zemědělství, v holistické medicíně, v průmyslu i v domácnostech. Diatom je zcela přírodní prostředek.

Používá se v domácnostech na hubení hmyzu, u domácích mazlíčků na doplnění minerálů a šetrné zbavení parazitů, na rostlinách proti škůdcům, u hospodářských zvířat na obohacení stravy, zlepšení jejich fyzické kondice a odstranění parazitů, k filtraci vody a pro uskladnění zrna.


DIATOMICKÁ ZEMINA

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je většinou tvořena opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), podle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatomu (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.

Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou a krémovou barvu, dle příměsí bývá i nazelenalá, šedá či hnědavá. Křemelina má vysoký obsah SiO2. U dobrých druhů křemeliny dosahuje pórovitost až 80 %. Křemelina je přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Sladkovodní usazeniny křemeliny označené DIATOM PURE - HUMAN GRADE jsou použitelné ke konzumaci jak pro lidi, tak pro zvířata, protože se jedná o nejčistší formu sladkovodní křemeliny. Ne všechna křemelina je vhodná ke konzumaci: například v Americe se nachází 600 ložisek křemeliny, ale jen čtyři ložiska jsou vhodná pro lidskou konzumaci podle standardů FDA.

fantastické tvary křemeliny jsou klíčem k její fantastické účinnosti
fantastické tvary křemeliny jsou klíčem k její fantastické účinnosti

Veledůležité jsou jejich miniotvůrky. Díky silnému negativnímu náboji v nich totiž uvíznou nejrůznější paraziti, škůdci, plísně, patogeny, bakterie, houby, prvoci, viry, pesticidy, těžké kovy, toxiny. Vše pak vyloučíme nejpřirozenější cestou - stolicí.


Pro lidský organismus má křemík nezastupitelný význam, je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů, vlasů), jimž dodává pevnost a pružnost. Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání, má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže. Pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu, kontroluje přenos nervových impulsů a tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský organizmus. Křemelina DIATOM PURE má pH 8,7. Její konzumace přispívá k udržení zdravého pH, tím má pozitivní vliv na starší lidi a ženy v menopauze.

Nedostatek křemíku v organizmu způsobuje: zpomalení růstu a vývoje, větší lámavost a deformaci kostí, vypadávání a lámavost vlasů, křehkost a lámavost nehtů, osteoporózu, záněty pokožky, špatné hojení jizev a ran, větší přecitlivělost na chlad, špatný stav zubů a dásní, nedostatečná kondice chrupavek, vazů a šlach.


DOPORUČENÉ OBECNÉ DÁVKOVÁNÍ

  • pro dospělého člověka 1 polévková lžíce = cca 5g 1x denně. Pro zvýšení účinku lze 2 polévkové lžíce = cca 10g za den. Křemelina se konzumuje rozmíchaná ve vodě či džusu nebo přidaná do nějaké potraviny, nejlépe běžné pokojové teploty.
  • pro děti od 3 do 12 let 1 čajová lžička = cca 2g 1x denně.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nevhodné pro děti do 3 let a pro těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah dětí, v suchu a chladu.
  • Z našeho pohledu je velmi důležité zasadit užívání křemeliny do celkového kontextu. Záleží na celkové konstituci klienta, na jeho zdravotním stavu, na ročním období... Od toho se pak odvíjí doporučené dávkování, četnost a délka užívání.

Křemelina je bez chuti a její struktura je natolik jemná, že nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity při konzumaci. Není třeba se bát nárazového předávkování, případný přebytek křemíku v těle je automaticky vyloučen. Jako u všech prostředků pro posílení vitality doporučujeme dodržovat pitný režim. Pokud jste citlivější na změny ve svém jídelníčku, doporučujeme začít s postupným dávkováním. To znamená začít prvních několik dní, nebo týdnů (jeli potřeba) s malými dávkami - ½ čajové lžičky denně s dodržováním dostatečného pitného režimu. Postupně je možné dávky zvyšovat k doporučenému dávkování.

DOPORUČENÁ DÁVKA PRO HLOUBKOVOU OČISTU

Neše Křemelina je ideální i pro hloubkovou očistu, VČETNĚ ODPARAZITOVÁNÍ. Vzhledem k tomu, že u některých druhů parazitů trvají larvální stadia až 8 týdnů, doporučujeme provádět hlobkovou očistu JEDNOU ROČNĚ po dobu DEVĚT TÝDNŮ, aby byla bezpečně pokryta i veškerá larvální stadia. Dospělý člověk za dobu 9 týdnů spotřebuje cca 1,5 našeho balení.  Pro jednoho člověka je tedy ideální objednat si dvě balení (půlka balení, která zůstane je ideální pro doplnění stopových prvků za dalšího půl roku, nebo ji lze libovolně dlouho skladovat na příště). Pro dva lidi je ideální vzít si celkem tři balení.


KŘEMELINA PRO ZEVNÍ UŽITÍ

Křemelinu lze použít i pro zevní použití, například ve formě pleťové masky. V tom případě křemelinu rozmícháme na hustší kašičku v malém množství vody. Naneseme na pleť, vynecháme okolí očí a necháme 2-3 minuty působit, pak opatrně smyjeme vodou. Při aplikaci i smývání je potřeba být opatrný, aby se křemelina nedostala do očí.


UPOZORNĚNÍ

Křemelina by se neměla užívat v teplé vodě, protože následkem tepla se krystaly poničí a její efektivita se sníží. Při použití křemeliny na pleťové masky je potřeba vyvarovat se styku křemeliny s očima. Při přímém kontaktu s očima, může Křemelina Diatom Pure způsobovat lehké podráždění očí. Pokud se již dostala do očí, držte oči otevřené a propláchněte vodou. Dlouhodobé vdechování prachu s křemelinou může podráždit dýchací ústrojí. Proto přiměřeně větrejte. Astmatikům doporučujeme větší opatrnost při manipulaci s křemelinou. Křemelina není vstřebávána pokožkou, může ji však vysušit. V takovém případě doporučujeme pokožku umýt a použít krém. Nadměrné dávky křemíku se nesmí užívat v případě, byla-li u člověka zjištěna přecitlivělost na křemík, nebo vážná porucha činnosti ledvin.


SLOŽENÍ KŘEMELINY

100% křemelina (cca 90% oxid křemičitý SiO2 a cca 10% jiné inertní oxidy obsahující minerály a stopové prvky. Například vápník, mangan, draslík, sodík, železo, hořčík, titan). Barva: bílá až krémová. Naše Křemelina je navíc obohacena o stopové prvky léčivého zeleného jílu a některé velmi důležité prvky (platina, zinek ... , celkem obsahuje 15 takových veledůležitých prvků. A co je velmi důležité je skutečnost, že jejich vstřebatelnost z této Křemeliny, je v našich tělech až 85% !

"Křemelina slouží jako prostředek pro obohacení stravy zejména zdravých lidí, její konzumace v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, ani pestrou stravu."


KŘEMELINA PRO ZVÍŘATA

Křemelinu můžete použít i pro své domácí mazlíčky a chovaná zvířata. Existuje více druhů křemeliny. Liší se od sebe čistotou a jemností. Lidé mohou používat pouze křemelinu nejčistší kvality "HUMAN GRADE", určenou pro lidské použití. Námi dodávaná křemelina kvality HUMAN GRADE je kromě lidského použití také použitelná i pro zvířata.

Dávkování: psi/kočky pod 25 kg 1-2 čajové lžičky, psi nad 25 kg 1 polévková lžíce, kuřata 5% denní potravy, ovce/kozy 1% obilné složky stravy, prasata/krávy 2% denní potravy, koně 100-150g denně.
Povrchové použití: Může být použito jako zásyp, nebo vetřením do srsti zvířat. Křemelinu lze použít také na likvidaci mnoha druhů lezoucího hmyzu.


ÚŽASNÝ TIP PRO DALŠÍ POUŽITÍ KŘEMELINY

Pokud se Křemelina vetře do povrchu dřevených trámů, tak velmi účinně brání dřevokaznému hmyzu, broukům, červům v jejich migraci a rozmnožování.


CENA

CENA 

  • nejčistší prvotřídní křemelina (Mexická) skladem - plná skleněná zavařovací sklenice ... 280 Kč
  • nejčistší prvotřídní křemelina (Himálajská) - momentálně se nám ji stále nedaří získat od dodavatele z GB.

Pozn. jedno balení = cca 68 dávek


po kliknutí na obrázek najdete dole na stránce info k možnosti darování kousíčku RaDosti dětem