amulet NARAJANA

PŮSOBENÍ

  • DUCHOVNÍ
  • SLUNEČNÍ
  • MOUDROST
  • INDIVIDUALITA

varianta 25A

varianta 25B

varianta 25C

Klasický křížový (čtyř-kvadrantový) Sluneční symbol. Použité barvy tmavě fialová. Tento symbol nevyužívá zjednodušenou geometrickou formu, ale využívá sílu křivek. Ve světě symboliky kruhové křivky (a křivky obecně) poukazují na duchovní roviny a hodnoty. Zde se můžete dozvědět více o kruhu a nule. Nula to je potenciál, je to VŠE A NIC, je to ABSOLUTNO, Je to NEPROJEVENÉ VŠE. Nula je tedy veskrze duchovní pojem. A právě kruh je symbolikou nuly. Svastický Sluneční symbol NARAJANA plně využívá křivek. Obsahuje však i čtyři ostré bodce. Je to v symbolické rovině přesný opak křivek. Tyto bodce hovoří o prudkých energiích, o výstřelech energií (podobně jako je symbolika blesku). Současně každé rameno symbolu připomíná lidskou nohu. A lidská noha je symbolem lidské cesty a životní lidské pouti. Dvě lidské nohy jsou také symbolikou toho, jak si člověk stojí. Myšleno jednou nohou v materiálním světě a druhou nohou v duchovním světě.

Naši velemoudří prapředci PraSlované rádi používali dělení světa na 4 roviny. Vždyť se přeci na Zemi z Kosmu usídlili jakožto 4 národy Velké Bílé rasy a také Slunce vyzařuje své nabité částice do 4 kvadrantů, tak se pojímání světa ze 4 úhlů pohledů přímo nabízí. V symbolu NARAJANA tak nacházíme 4 lidské nohy. Je zde tedy symbolika lidské vývojové pouti ve čtyřech oblastech. Tělesné, Duševní, Duchovní a ve Svědomí. Ve všech těchto oblastech musí lidská Duše ve svém vývoji ujít velký kus cesty. Barva fialová je barvou duchovní. Kdo měl někdy přímá nefyzická vidění vyspělých duchovních entit, ten ví, proč právě fialová a purpurová je barvou duchovní. Osobně jsem měl tu čest to zažít a mohu říci, že je to tak nádherná barva, že fyzicky snad ani není reprodukovatelná.

NARAJANA. PraSlované tento symbol používali jako Nebeskou symboliku, označující světelnou Nebeskou Pouť lidí Rodu Velké Bílé Rasy. Narajana u PraSlovanů symbolizovala nejen duchovní vývoj člověka, ale také specifický způsob jeho chování. Je jasné, že naše zdokonalování a obecně, že lidská duchovní pouť je nekonečná, proto se podívejme, jestli je symbol natolik chytrý, že také vytváří navazující nekonečné vzory. Výsledek je jako vždy úchvatný. Lze získat rovnou několik typů nekonečných vzorů. A největší krása vzniká, když se dva vůči sobě otočené symboly Narajana v ose otáčejí (varianty 25B a 25C). Vznikají tím přímo uhrančivě magické obrazy.


ŘEMÍNKY K VÝBĚRU


DŘEVĚNÁ KRABIČKA K SADĚ AMULETŮ