amulet ALATYR

Symbol ALATYR, používaný jakožto AMULET, je možná nejznámějším Slovanským amuletem vůbec. Byl našimi prapředky vnímán tak, že se díky němu může lidský život dramaticky změnit k lepšímu v jediném okamžiku.

ALATYR je možná nejznámějším amuletem, avšak velmi často bývá špatně chápán. ALATYR je převážně MYSTICKÝ symbol. Je to jeden ze symbolů, který je ve vykopávkách nacházen u našich prapředků s největší frekvencí. Byl velice rozšířený a velmi často užívaný.

Podle legend připutoval "hořící ALATYR" z nebe a vyrůstá z něj světový strom, který je skrytý lidským zrakům. Podle legend v sobě ALATYR nese souhrn základních zákonů Univerza. Co je myslím velmi zajímavé, je skutečnost, že slovo OLTÁŘ vzniklo ze slova ALATYR.

ALATYR v sobě nese symboliku Hvězdy, čtyř směrů, osmi elementů, jednoho Středového Centra, Kosmického Kódu 1 4 4, Duchovní devítky, a také Ohně a Transformace. V PraSlovanské symbolice ALATYRU, se střed symbolu vnímá jako středové Centrum, které je jednak Centrem Univerza a současně je také OKEM RODA (hlavní PraSlovanský Bůh).

PraSlované vnímali ALATYR tak, že v sobě kumuluje Sluneční energii. Také proto je v něm naakumulovaná tak obrovská síla a Mágové a Mystici se tak často obraceli k ALATYRU o pomoc s uzdravováním, nalezení pravdy, spravedlnosti, rovnováhy. Vnímali ALATYR jako symbol Harmonie, Neomezeného Univerza, Kosmické Moudrosti.

Je to jeden z nejsilnějších PraSlovanských amuletů, jaký může člověk nosit na středu hrudníku v oblasti mystické čakry VADŽRADHARA - zde o této fascinující čakře více

Pomocí ALATYRU je možné sebe-uzdravování nejen fyzického těla, ale také emocionálního těla a psyché. ALATYR má ještě jedno úžasné působení. Působí jako ŠTÍT, který chrání před negativitou a destruktivními vibracemi.

Co je úžasné, je skutečnost, že ALATYR může nosit kdokoliv a to bez ohledu na věk či pohlaví.