amulet SOLOŇ a JAROVRAT

SOLOŇ - PŮSOBENÍ

  • SLUNEČNÍ
  • OCHRANA PŘED TEMNÝMI SILAMI

JAROVRAT -PŮSOBENÍ

  • SLUNEČNÍ
  • PODPORA ŽIVOTA, OBNOVA ŽIVOTA

varianta 21A

varianta 21B

varianta 21C

SOLOŇ. Hlavní linií symbolu je znalost a vědění a napojení na charakter Slunečního vyzařování. PraSlované věděli, že Slunce je živá Kosmická entita. Proto se na ni napojovali v úctě k životu jako takovému. Ramena čtyř kvadrantů symbolu Soloň se navrací zpět do středu vyzařování. Soloň tedy v sobě v principu nese nejen informace o tom, jak Slunce působí na život na Zemi, ale také vysokou moudrost, že vše se ve svém působení navrací zpět. Je to převysoká moudrost. VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM A VŠE JEDNO JEST. NIC NEJDE OD SEBE ODDĚLOVAT.

Slunce je silným symbolem SVĚTLA. Symbol Soloň PraSlované používali na ochranu člověka před temnými silami. Umísťovali symbol na své různé oděvy. Tímto symbolem také chránili svůj majetek, a proto symbol Soloň umísťovali také na některé předměty denní potřeby, zejména ty, které slouží k obživě, tedy hrnce, kastroly, nádobí.

JAROVRAT. Současně zalomená ramena Soloně připomínají jak květinu, tak i větrník. Symbol byl využíván i pro tyto hodnoty, avšak v zrcadlovém otočení. Zrcadlově otočený symbol Soloně se nazývá JAROVRAT (symbol je tedy stejný, jen se točí na opačnou stranu). Jarovrat byl využíván k podpoře jarního rašení a růstu plodin a také podpoře vhodného počasí. Proto se symbol Jarovrat umísťoval na zemědělské nářadí a předměty.


ŘEMÍNKY K VÝBĚRU


DŘEVĚNÁ KRABIČKA K SADĚ AMULETŮ