POPIS VITALIZAČNÍCH SVÍCNŮ

Harmonizační svícen ViaHuman - křišťál 90mm

2.790 Kč

Tento originální svícen je určen pro vitalizaci, energetizaci a harmonizaci prostoru.

Jedná se o výhradně ruční technikou vyráběný artefakt, který je za použití minerálů, dekorativních prvků, barev, skla a pečlivé kreativní práce ve svém výsledku předmětem, který vydává do svého okolí pozitivní energii.

Vedle hlavní funkce vitalizačního svícnu lze svícen využít jako dekorativní prvek do domácnosti, koupelny nebo na pracovní stůl. Při pohledu na tento čistý feng-šuej design se ve vás snadno rozhostí pocit klidu a vyrovnanosti v průběhu náročného pracovní dne. Celý design svícnu je kombinací jednoduchého, vzdušného vzhledu a současné plastičnosti. Dominantním minerálem je surový křišťál. Ledový vzhled vzniká zejména odleskem a odrazem světla plamínku svíčky v hranách a nerovnostech jednotlivých krystalů. Svícen do okolí vydává kombinaci světla a jemnohmotné energie.

Podle východních filozofií má energetický obal lidského těla čakry. Můžeme je chápat jako místa, kterými proudí jemnohmotné energie. Stav těchto bodů je důležitý pro vnímání a přijímaní energie a v důsledku pak ovlivňuje naše fungování. Vibrační vyzařování minerálů dokáže pozitivně působit na čakry a uvádět je do harmoničtějšího stavu. Na každou z tělesných čaker působí jiné druhy kamenů.

Tento svícen byl navržen pro holistické působení díky působení křišťálu i "bílé barvy" a slouží k povzbuzení celého čakrového systému.

Je také výbornou pomůckou pro meditaci, masáž nebo pro cvičení jógy, kdy násobí prožitek a uvolnění, které nastává při použití relaxačních technik.

Působení použitých kamenů - Systém tělesných čaker není omezen pouze na fyzické tělo, ale podle východních filozofií má energetický obal lidského těla další čakry, které se nacházejí mimo fyzické tělo. Čakry, která se nachází nad hlavou, nad korunní čakrou, nás napojují na vyšší energie. Právě pro tyto horní čakry jsou vibrace křišťálu důležité a posilující.

Křišťál - Křemen-křišťál je díky své jedinečné spirálové krystalické formě nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Uvádí energii do nejdokonalejšího možného stavu a odstraňuje vzniklou nerovnováhu. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány a jemnější vyšší těla. Současně vede k hlubokému pročištění duše a spojení duševní dimenze s myslí. Křemen je nejdokonalejší léčivý kámen a lze jej užít při řešení jakéhokoli problému.

Krystaly křemene v sobě ukládají informace jako přírodní počítač a představují duchovní knihovnu, do které lze vstoupit a čerpat z ní. Křišťál zvyšuje duchovní schopnosti a ladí k duchovnímu účelu, který je předepsán pro současnou inkarnaci. Pokud meditujete, křišťál zabraňuje působení rušivých vlivů a umožní snadnější vstup do podvědomí.

V dolní části svícnu je umístěn kosmický harmonizační symbol. Tento symbol byl obdržen při jedné z meditací a najdete jej na každém výrobku ViaHuman. Význam symboliky je lidstvu známý od starověku a používání symbolů dokáže měnit smysl a význam energetického působení. Uroboros je symbol pro nekonečno, který známe také jako ležatou osmičku. Ta symbolizuje harmonické přechody od jangové k jinové energii. Kolmé vzájemné umístění osmiček v našem symbolu je obrazným spojením dvou odlišných rovin, tedy materiální a duchovní stránky života. Vše zacykleno kruhem. Kruh nemá konec ani začátek, je symbolem jednoty, celistvosti, dokonalosti.

Tento svícen je svou čistou energií křišťálu jedním z nejlépe energeticky působících našich svícnů.

Svícny dodáváme v estetickém a bezpečném obalu,který lze použít jako dárkový.


Harmonizační svícen ViaHuman - citrín 90mm

2.790 Kč

Tento originální svícen je určen pro energetizaci a harmonizaci prostoru.

Jedná se o výhradně ruční technikou vyráběný artefakt, který je za použití minerálů, dekorativních prvků, barev, skla a pečlivé kreativní práce ve svém výsledku předmětem, který vydává do svého okolí pozitivní energii.

Celý design svícnu evokuje zlatou kouli s čistým středem, ze kterého vystupuje do centra pozornosti horizontální kruh devíti kamenů. Dominantním minerálem je citrín. Svícen do okolí vydává vedle světla také energii povzbuzení. Ovlivňuje zejména druhou a třetí čakru, tedy místa, kde jsou umístěna centra naší vnitřní energie.

Tento svícen byl navržen pro posílení vnitřní síly a jistoty, a také jako symbol prosperity a hojnosti.

Citrínový svícen je výbornou pomůckou pro masáž, vnitřní rozjímání, meditaci nebo pro cvičení jógy.

Citrín - Citrín je jedním z kamenů hojnosti. Je to šťastný, štědrý kámen, který učí, jak k sobě přitáhnout prosperitu a bohatství materiální i duševní.

Svícen můžete umístit do rohu hojnosti svého domu, aby se zvýšila jeho účinnost.

Citrín je účinný čistič a regenerátor, který uchovává sluneční energii. Svému majiteli předává teplo, energii a zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti. Pohlcuje, proměňuje, rozptyluje a uzemňuje negativní energii. Zesiluje intuici. Chrání před zlem všeho druhu. Funguje jako systém včasného varování - máte dostatek času k reakci na vlastní obranu. Čistí čakry a ochraňuje auru. Dodává sebedůvěru a potlačuje sebezničující sklony. Zabraňuje workoholismu, stresu vedoucímu k přehnanému utrácení, nadměrnému riskování a závislosti na hazardu. Posiluje individualitu, zvyšuje motivaci, podněcuje tvůrčí schopnosti a sebevyjádření. Pomáhá překonávat problémy s vyjádřením svých myšlenek a citů. Snižuje přecitlivělost vůči svému okolí. Pomáhá rozvíjet pozitivní postoje, nahlížet optimisticky do budoucnosti. Posiluje koncentraci a dodává mysli nové síly. Pomáhá při překonávání obav, depresí a fobií. Nastoluje pocit vnitřního klidu. Překonává strach z odpovědnosti a zastavuje projevy vzteku. Pomáhá ovládat emoce a najít citovou rovnováhu. Pomáhá proti depresím.

Dokáže pomoci při urovnávání vztahů ve skupinách nebo rodinách, kde vládnou spory.

Proč je kamenů uprostřed svícnu právě devět ?

Pro buddhisty je devítka nebeským číslem nejvyšší spirituality. Ve starém Egyptě a v Biblickém městě Onu měli DEVÍTICE (devítkové uspořádání Bohů). Apollonova lyra má devět strun. Starogermáni používali rituální "devítkování" při odvracení nemocí. Ve staré Číně existovalo devět nebí, devět dílů oběti a devět podob, jimiž se projevuje Kosmický řád TAO. Asijské pagody jsou jak jinak - devítistupňové. V Bibli je devítka poměrně vzácná, ale když už tam je, tak stojí za to - je to devátá hodina Kristovy smrti. Doba hlavní oběti v chrámě.

Hvězdné devítky: Náš pozemský život vztažený k nebeským cyklům, to jsou samé devítky. Hvězdný rok trvá 25 920 let (2 + 5 + 9 + 2 + 0 = 18, 1 + 8 = 9), během nichž se musí dokončit celý kruh, tedy 360 stupňů. A 360 stupňů je numerologicky opět 9. Každý jeden stupeň hvězdného roku tedy trvá 72 let (25 920 : 360 = 72). Numerologicky je 72 také 9. Jeden stupeň 72 let (t. 9), dva stupně 144 let (tj. 9), tři stupně 216 let (tj. 9) atd. ... To znamená, že jakýkoliv počet stupňů hvězdného roku vždy trvá dobu, která je numerologicky 9.

Tělesné devítky: Jak dlouho trvá zázračná pozemská příprava člověka před jeho narozením? ... těhotenství lidské bytosti trvá 9 měsíců. Jak symbolické. Víme, že Duch bytosti je propojený s jejím dechem. Uvádí se, že průměrné tempo dýchání lidské bytosti je 18 dechů za minutu, tj. numerologicky 9. Průměrný puls člověka je 72 tepů za minutu, tj. opět 9. Průměrný počet úderů srdce za hodinu je 4 320, tj. opět 9. Průměrný počet dechů za hodinu je 1 080, tj. numerologicky 9. Během 24 hodin se srdce stáhne v průměru 103 680 krát, tj. opět 9.

Propojení hvězdných a tělesných devítek: Během jednoho pozemského základního časového cyklu (24 hodin) průměrně vdechneme 25 920 krát. Nejen, že je to numerologicky opět 9, ale je to přímo to samé číslo, které vyjadřuje hvězdný základní časový cyklus (jeden hvězdný rok - 25 920 pozemských let).

Jak se ukazuje, devítkové principy nám poskytují stabilní univerzální základnu, od které se můžeme odrazit novým směrem. A nemusí to být nutně hned směrem do jiných systémů existence. Zdá se, že některé Duše volí dobrovolně návrat zpět do našeho systému, protože chtějí pomáhat právě tímto způsobem.

O významu devítky dle Kosmické numerologie se dozvíte více zde

Jaký má význam použitý symbol ?

V dolní části všech svícnů je umístěn harmonizační symbol. Tento symbol jsme byl obdržen při jedné z meditací, stal se pro nás velmi důležitým a najdete jej na každém výrobku ViaHuman.

Ležatá osmička vyjadřuje nekonečno a symbolizuje harmonické přechody od jangové k jinové energii. Kolmé vzájemné umístění ležatých osmiček je obrazným spojením dvou odlišných rovin, tedy materiální a duchovní stránky života. Vše zacykleno kruhem. Kruh nemá konec ani začátek, je symbolem jednoty, celistvosti, dokonalosti a zároveň zobrazuje Slunce jako zdroj životní energie.


Harmonizační svícen ViaHuman - oheň 90mm

2.790 Kč

dostupnost na dotaz

Tento originální svícen je určen pro energetizaci a harmonizaci prostoru.

Jedná se o výhradně ruční technikou vyráběný artefakt, který je za použití minerálů, dekorativních prvků, barev, skla a pečlivé kreativní práce ve svém výsledku předmětem, který vydává do svého okolí pozitivní energii.

Celý design svícnu evokuje strukturu ohně. Od černé barvy sazí, přes hnědou dřeva a rudou barvu žhavých uhlíků se oheň mění v oranžovou a žlutou barvu špiček plamenů. Dominantním minerálem je karneol. Vedle karneolu je z minerálů ve svícnu zakomponovaný šungit a citrín. Svícen do okolí vydává energii povzbuzení. Ve tmě po aktivaci světlem příjemně září.

Tento svícen byl navržen především k povzbuzení druhé a třetí čakry.

Systém tělesných čaker není omezen pouze na fyzické tělo, ale podle východních filozofií má energetický obal lidského těla další čakry, které se nacházení mimo fyzické tělo.

Karneol - Jedná se o stabilizující kámen s vysokou energií. Je plný životní síly. Obnovuje vitalitu, motivaci a stimuluje tvořivé schopnosti. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život, rozhání apatii a motivuje k úspěchu. Pomáhá získat víru sama v sebe a podporuje vytrvalost. Dokáže čistit jiné kameny. V léčebné oblasti povzbuzuje metabolismus, přispívá k lepšímu vstřebávání vitamínů a minerálů. Pomáhá překonat frigiditu a impotenci.

Už v šeru vyniká hra světla i barev a v naprosté tmě je tento vizuální efekt ještě znásoben. Jednotlivé vrstvy ladí svými barvami a použitými minerály s barevným nastavením základních čaker.

Šungit - Šungit je přírodní uhlík v negrafitové formě. Těží se v nalezištích v Karélii. Má léčivé, hojivé a dezinfekční účinky,dodává energii a sílu. Pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje geopatogenní zóny a technogenní vlivy, elektromagnetický smog a tím harmonizuje prostředí - zlepšuje mikroklima. Ve svícnu má šungit funkci uzemňovače a spojení se zemskou energií.

Citrín -  (popis účiků výše u citrínového svícnu)

Působení barev
 • ČERVENÁ - první čakra, červená barva je barvou dynamickou, je barvou průbojnosti, odvahy, ale také uzemňující. Je to barva energie Země, léčí první - kořenovou čakru.
 • ORANŽOVÁ - druhá čakra, barva energie, vitality, živosti, hravosti a radosti. Má zesílené účinky žluté.
 • ŽLUTÁ - třetí a čtvrtá čakra, žlutá barva je zářivá, svítivá, dodává radost, svěžest, podporuje vůli rozvíjet se, podporuje koncentraci myšlení, umocňuje veselou náladu, uklidňuje při duševních problémech.

Harmonizační svícen ViaHuman - Rose 90mm

2.790 Kč

dostupnost na dotaz

Tento originální svícen je určen pro energetizaci a harmonizaci prostoru.

Jedná se o výhradně ruční technikou vyráběný artefakt, který je za použití minerálů, dekorativních prvků, barev, skla a pečlivé kreativní práce ve svém výsledku předmětem, který vydává do svého okolí pozitivní energii.

Tento svícen je kombinací jemných ženských barev, tedy růžové a šedé, s ohnivou energií plamene svíčky. Obě protikladné energie se v působení svícnu prolínají a spojují. Rovnováha je doplněna použitím harmonizačního symbolu viahuman.

Tento svícen byl navržen především k povzbuzení srdeční čakry.

Růženín - Růženín je barevnou variantou křemene a bývá nazýván kamenem srdce. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních, vnáší do něj hojení a lásku k sobě samému. Má uklidňující a tišící účinek.

Ve vztazích obnovuje důvěru, harmonii a projevy nezištné lásky. Jestliže jste milovali a lásku ztratili, uleví vašemu smutku. Růžový křemen je nejlepší léčitel citů.

Svícen je složen z devíti krystalů surového růženínu v horizontálním kruhu. Význam čísla 9 najdete výše u citrínového svícnu.

K celkovému působení svícnu přispívá vrstvení materiálů, které vytváří příjemný vzhled při zapálení svíčky. Důležitým prvkem je vibrační vliv růžové barvy.

Růžová barva - láska, náklonnost, něžnost, jemnost, oddanost, zdrženlivá elegance, podporuje vřelost, citlivost a přátelství.


Harmonizační svícen ViaHuman - rainbow 90mm

2.790

Tento originální svícen je určen pro energetizaci a harmonizaci prostoru.

Jedná se o výhradně ruční technikou vyráběný artefakt, který je za použití minerálů, dekorativních prvků, barev, skla a pečlivé kreativní práce ve svém výsledku předmětem, který vydává do svého okolí pozitivní energii.

Už v šeru vyniká hra světla i barev a v naprosté tmě je tento vizuální efekt ještě znásoben. Jednotlivé vrstvy ladí svými barvami a použitými minerály s barevným nastavením základních čaker.

Symbolicky je v horní části rainbow svícnu umístěno několik krystalů křišťálu, jako symbol napojení na vyšší já a v jeho spodní části šungit, který je naopak uzemňovačem a symbolizuje Zemi.

Jednotlivé vrstvy materiálů mezi těmito protipóly barevně odpovídají sedmi základním čakrám lidského těla. Vliv barevného spektra je posílen účinkem tromlovaných krystalů různých druhů, které jsou horizontálně vrstveny, jsou v souladu s danou čakrou a pozitivně ji ovlivňují.

 • Křišťál - (popis účiků výše u křišťálového svícnu)
 • Ametyst - Ametyst je kámen s ochrannou silou. Má léčivé a očistné schopnosti, uklidňuje, odstraňuje strach a vztek. Zmírňuje bolesti hlavy a léčí nespavost.
 • Sodalit - Sodalit rozvíjí mysl, zvyšuje sebevědomí. Působí jako očista lymfatického systému.
 • Chalcedon - Chalcedon uvádí mysl, tělo,city i ducha do vzájemné harmonie. Pohlcuje a rozptyluje negativní myšlenky i city.
 • Avanturín - Aventurín, chrání před geopatogenními zónami, spojuje rozum a cit a podporuje vnímání. Tiší bolesti srdce, odbourává problémy se štítnou žlázou, srdeční problémy, léčí svalový systém a přináší úlevu od kožních problémů.
 • Tygří oko - Tygří oko je ochranný kámen. Brání zlým myšlenkám, léčí zrak, uzdravuje krk a rozmnožovací orgány, pomáhá při léčbě zlomenin.
 • Karneol - Karneol stabilizuje energii, obnovuje vitalitu, přináší pozitivní vnímání života, motivuje k úspěchu.
 • Červený jaspis - Červený jaspis přináší zdraví a sílu a odstraňuje škodlivé látky z oběhového systému, krve a jater.
 • Šungit - (popis účiků výše u ohňového svícnu)
 • Působení barev - (popis účiků výše u ohňového svícnu)

Harmonizační svícen ViaHuman - šungit 90mm

2.790 Kč

Dominantním minerálem je šungit, doplněný citrínem a hematitem. Nepravidelnost hran a výstupků neopracovaných přírodních krystalů vyniká v kontrastu s hladkou skleněnou stěnou svícnu. Lom světla svíčky na kamenech vytváří úžasný efekt a zvyšuje efekt prostorové plastičnosti. Světlo prochází nahodile rozmístěnými krystaly citrínu díky jeho průzračnosti a vytváří kontrast k neprostupnému šungitu.

Tento svícen je výbornou pomůckou například do prostor kde se masíruje, domácích relaxačních zón, ale také pro vnitřní rozjímání, meditaci nebo cvičení jógy. Pro meditace lze používat svícen i bez zapálené svíčky, držet jej v rukou před břichem a vnímat jeho působení.Praktické pokyny k používání
 • Svícen nevystavujte extrémním teplotám pod -5°C a nad 80°C,mohlo by dojít k prasknutí.
 • Po zapálení svíčky se zvýší teplota svícnu, opatrně při manipulaci.
 • Nepokládejte svícen na horké plochy jako je varná deska.
 • Nevkládejte svícen do mikrovlnné trouby ani myčky na nádobí.
 • Nevystavujte svícen kontaktu s přímým ohněm.
 • Pro čištění od sazí nepoužívejte saponáty. Odstraňte mechanicky látkou nebo papírovým ubrouskem.
 • Zbytky vosku odstraňte mechanicky a dočistěte látkou
 • Pokud dojde neopatrností k rozbití nebo prasknutí, svícen dále nepoužívejte.
 • Použité materiály nejsou chemicky nebezpečné.

__________________________Sdílet na Facebooku Centrum Serafín__________________________