LYCURGŮV POHÁR

  • ZÁMĚR: MANIPULACE S HMOTOU V KVANTOVÉM MĚŘÍTKU
  • PRINCIP: KVANTOVÉ EFEKTY NA SUBATOMICKÉ ÚROVNI
  • POSTUP: NANOČÁSTICE ZLATA, STŘÍBRA, MĚDI V PŘESNÉM POMĚRU
  • LETOPOČET: MINIMÁLNĚ JIŽ PŘED 1.700 ROKY

Že vám to zní divně? Může být. Je to ale skutečností. Technologie, které používali technologové dávnověku, jsou fascinující. Některé z nich nedokážeme zopakovat či napodobit ani dnes. A některé ano.

V každém případě, jsou tyto vysoké technologie odkazem na záhadně vyspělé zdroje informací, ke kterým měli lidé v dávnověku přístup.

V pyramidách v Gíze jsou uloženy informace o nemocnějších zákonech Univerza. Velká pyramida v Gíze je navíc i Bránou. Zde o tom více

Nekonečně dokonalý systém kódování informací (který zřejmě nebudeme umět nikdy) pomocí technologie zvané Transformery použil Mayský král Pacal. Zde o tom více  (najdete to zhruba uprostřed stránky)

Po těchto ukázkách vědění z dávnověku, už možná lépe přijmeme, že někteří toho věděli tolik, že se od nich můžeme učit i dnes.

Například tzv. Lycurgův síťový pohár, který se dnes nachází v Britském Muzeu

Tento pohár je vyrobený z dichroického skla, tedy skla majícího schopnost mít dvě barvy. Odborníci odhadují, že je minimálně 1.700 let starý. Možná i mnohem starší, kdo ví.

Pohár je unikátní z mnoha důvodů. Na svém povrchu je zdobený VELMI JEMNÝM VYBRUŠOVANÝM PLASTICKÝM VZOREM ! s figurálními motivy. Je vyrobený z jednoho kusu skla ! VYBRUŠOVÁNÍM. Na poháru by měl být podle vědců vyobrazený Thrácký král Lycurgus. V moderní době se pohár poprvé "objevil" roku 1845 jako majetek rodiny Rothschildů. Kolik asi takových skvostů ještě někde leží v sejfech superboháčů.

POHÁR JE VYROBEN Z JEDNOHO KUSU SKLA ! JEMNÉ BROUŠENÍ SKLA JE PŘÍMO NESKUTEČNÉ

Ani s dnešními moderními brusnými diamantovými nástroji si nelze prakticky představit vybroušení tak jemných a tenoučkých struktur skla, navíc s takovými detaily, aniž by tvrdé a křehké sklo prasklo.


Dnes se pohár nachází v Britském Muzeu.

A co má pohár společného s kvantovými efekty na subatomické úrovni? Anebo s manipulací s hmotou v kvantovém měřítku?

Úplně všechno. To je totiž přímo jeho účel. Ten, kdo pohár vyrobil, měl kvantové znalosti a uměl přesně nastavit jemné procesy výroby.

Požadovaným záměrem je zázračné proměňování vzhledu poháru. Pohár má schopnost měnit svoji barvu ze zelené na červenou, a to v celé škále odstínů.

To, co dokáže měnit barvu poháru jsou právě ony kvantové efekty na subatomické úrovni díky dopadajícímu dennímu světlu.

vybrušovaným plastickým vzorem. Je mezi nimi unikátní použitím figurálního motivu, znázorňujícího thráckého krále Lykurga potrestaného za to, že potlačoval kult boha Dionýsa: odtud pochází populární označení poháru i předpoklad, že se používal k pití vína při bakchanáliích. Původ poháru je nejasný, poprvé je zmiňován roku 1845 jako majetek rodiny Rothschildů.

Pohár je 17 cm vysoký. Nádherný, jemný, zvláštní, mění barvy, je magický.

Vědci pohár prozkoumali na vědecké úrovni 21 století. Pod klasickým mikroskopem se ve struktuře skla nedá nic zvláštního objevit. Až teprve elektronový mikroskop dokáže odhalit o co tu jde !

Ve skle je dokonale rozmístěno přesně to, co dokáže požadované kvantové efekty díky dopadajícím fotonům vytvořit.

Jsou to nanočástice tří druhů kovu a to v přesném poměru.

Nanočástice zlata. Nanočástice stříbra. Nanočástice Mědi. Například Zlata musí být 300 nanočástic na milion částic a stříbra musí být jen 40 nanočástic na milion částic. Jsou použity přesné poměry, právě takové, aby kvantové efekty mohly vůbec vzniknout.

Foton je nejmenší částečkou světla. Denní světlo je proudem fotonů. Každá barva je tvořena fotony o jiné energii. Bílé denní světlo je směsí všech barev duhy.

Nanočástice ve skle poháru mají kolem sebe oblaky elektronů. Když fotony bílého světla vstoupí do skla poháru a dotknou se těchto kovových nanočástic, tak fotony narazí na oblaky elektronů, jimiž jsou absorbovány, což spustí vibrační proces.

Dalo by to pro představu přirovnat k tomuto příkladu: když dopadnete na trampolínu, tak se celá napne a dokola kolem proběhne vlna a když se znovu stáhne, tak vás vystřelí nahoru. Stejně tak oblak elektronů vystřelí fotony zpět směrem, kterým přišly.

A právě přesný poměr nanočástic způsobuje, že se odrazí zpět jen zelené fotony

Tento kvantový efekt, který způsobuje barevné změny, dnes vědci nazývají rezonance povrchového plazmonu. Je to manipulace s hmotou v atomickém, či téměř atomickém měřítku.

A TO VŠE PŘED TISÍCI LETY.

Jací lidé asi takové věci vyráběli a co vše dalšího věděli?


DUCHOVNÍ ZLATÝ POHÁR

VITALIZAČNÍ POHÁR SOUČASNOSTI. OBSAHUJE 24 KARÁT. ZLATO A MNOHO HARMONIZUJÍCÍCH PRVKŮ