OBJEVOVÁNÍ VNITŘNÍCH ZDROJŮ

ZVĚDOMĚNÍ NAŠICH PODVĚDOMÝCH PROGRAMŮ

Je doslova neuvěřitelné, jaké nové věci se o sobě můžeme neustále dozvídat. Pokud se lépe poznáme, lépe se tím pochopíme. Lépe tak nahlédneme na podstatu našich stresů, strachů a našeho jednání, které nás nečiní šťastnými. O čem to tu hovořím? Geniální německý terapeut Artho Stefan Wittemann, vybádal, v praxi úžasně rozvinul, a také světu názorně popsal šokující a fascinující vnitřní architekturu světa člověka. Přiblížil nám tím vnitřní strukturu naší psyché.

V mém životě, tento nový pohled na sebe sama, znamenal doslova přelomový okamžik mého vývoje. Pochopil jsem, že Já nejsem jeden jediný Já, jak jsem si myslel po celý svůj život. Uvnitř mého jakéhosi zdánlivého vnějšího celkového Já je mnoho různých svobodných autonomních vnitřních Já. Každý si přitom žije svým vlastním svobodným životem. Mají svoje vlastní postoje, vlastní potřeby, vlastní cíle, volí si vlastní strategie, ... a hlavně, mají vlastní svobodnou vůli. Vždy když se projevovali směrem navenek, tak "Já" si celý život myslelo, že to jsem prostě ten Já. Kdo jiný by to přece byl, ne? Nepřemýšlel jsem o tom, kdo jsem Já ve svém podvědomí. Podvědomí je podle vědy mimo vědomí. Je mimo bdělé vědomí.

Dnes už vím, že tyto samostatné vnitřní zdroje (pod-osobnosti) uvnitř mé vlastní psyché, v mém vlastním podvědomí, mají co dočinění s mými minulými životy a s mými dlouhodobými zkušenostmi. Oni se po celou tu dobu vyvíjeli autonomně uvnitř mé vlastní psyché. Já však nejsem jen pouhým souhrnem všech těchto zdrojů (programů či podosobností). Já je mohu z nadhledu pozorovat a mohu s nimi dokonce i nesouhlasit. A to je obrovská svoboda!!! Je to dar. Nemusím se už trestat za některé svoje impulzní reakce a postoje. Místo toho se o nich mohu chtít něco dozvídat. Mohu je pozorovat. Získám větší klid, získám vyšší míru svobody, a změním tím svoje reakce natolik, že i podosobnosti mého Já uvnitř mého Já začnou velmi pomalu měnit svoje zažité programy, postoje a strategie.

Je důležité pochopit, že "ti oni tam uvnitř" tam jsou správně. V minulosti se pro mě napracovali až dost a tím se postupně také formovali. Nestalo se tak zřejmě ze dne na den. Mělo to svůj vývoj. Dnes už však mohu být dál ve svém vývoji a starý program mě už nemusí činit šťastným. Zlobit se na něj je však nepochopením řádu světa a ignorovat jej také nemohu (tvoří přece mé podvědomí). Mohu však starý program objevit a pozorovat. Dokonce s ním mohu navázat spojení a dialog. Není to jen nějaký mrtvý program. Je to živý zdroj (podosobnost) uvnitř mě samotného. Nelze mu nic vnutit násilím. Je v podvědomí, tedy v oblasti nevědomí. Nemohu mu nic nakázat. Mohu však jednat takovým způsobem, že "on" sám bude chtít ze své vlastní vůle učinit změnu. Je uvnitř mě. Je dobré vědět, že oba chceme v podstatě tahat za stejný konec provazu. Jen je potřeba si něco klíčového uvědomit a zvědomit.

A život najednou vykvete ...

Chcete-li na sobě zapracovat hloubkově, mohu Vám být po ruce.

CENY: 

  • skupinové 120 min / 300 Kč
  • osobní 90 min / 700 Kč
__________________________Sdílet na Facebooku Centrum Serafín__________________________