ČÍNSKÁ ENERGETICKÁ MASÁŽ

Tato masáž udržuje organismus v plné síle. Podstatou čínské energetické masáže je obnovovat proudění v energetických drahách ve správném rytmu. Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu močového měchýře.Ta se nachází podél páteře. Je to nejdelší meridián v lidském těle s 67 akupresurními body. Začíná ve vnitřním koutku oka, jde přes lebku, dělí se ve dvě souběžné dráhy, které jdou podél páteře do hýžďové krajiny. Zde se opět spojují a pokračují po zadních stranách dolních končetin a za vnějším kotníkem přechází k zevní straně malíku, kde končí u nehtového lůžka.

Nalézt jednotlivé akupunkturní body, které se nacházejí na zmiňovaných meridiánech, vyžaduje poměrně dlouhou praxi. Proto je velkou výhodou Čínské energetické masáže, že se masíruje celý meridián, který lze poměrně snadno určit. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

Při ztrátě energetické rovnováhy jde o funkční ztrátu rovnováhy nervového systému, v takovém případě je ideální zvolit léčbu prostřednictvím této masáže. Ztráta energie bývá vyvolána zejména duševní přepracovaností, nervozitou a podrážděností, nepravidelným životním rytmem apod. Úzce souvisí se zdravím, povahou a duševnem každého člověka.

Energetická masáž se používá při:

  • Nervové regulaci, relaxaci a nastolení energetické rovnováhy (při přepracovanosti, nesoustředěnosti, bolesti hlavy, zad, nervozitě, náladovosti, podráždění)
  • Odstranění únavy
  • Regulaci celkové výživy a pro prevenci rovnováhy organismu.

Čínská energetická masáž začíná masáží hlavy, pokračuje masáží šíje, zad. Pokud je zájem, pokračuje masáží dolních končetin zezadu, zepředu a končí masáží horních končetin.

Kontraindikace:

  • neměla by se aplikovat lidem, kteří před masáží snědli těžké jídlo nebo pili alkohol, v těhotenství

Podstata Čínské masáže:

- rozprouděni energie

- prokrvení již od začátku, nejdříve ruce, nohy obvykle nakonec

- zprůchodnění drah, rozhýbaní celého těla, hypermobilita bývá jen lokální a bývá ve spojeni s naprostou ztuhlostí jinde.

- čínská masáž vytvoří správnou koordinaci těla

CENY:   60 minut / 800 Kč

__________________________Sdílet na Facebooku Centrum Serafín__________________________