MVDr. Keyra Tesa Ph.D.

MVDr.  Keyra Tesa Ph.D.

Kdopak je "ta Keyra"?

Sama nelehko hledám vhodná slova, jak se druhým lidem přiblížit. Je těžké vměstnat se do nějaké škatulky, nějak se označit, a tak přemýšlím, co mě samotnou nejvíc vystihuje. Kým nebo čím se cítím být.

Především jsem lidská bytost a žena, což mě těší a baví čím dál víc. Jsem odvěká milovnice přírody - zvířat (včetně bezobratlé "havěti" se zvláštní slabostí pro mravence aj. hmyz), stromů, kamenů, hor a lesů. A také mám ráda lidi, ráda jim naslouchám a "objevuji" je. Zajímá mě podstata věcí a to, co často není běžným způsobem viditelné nebo o čem se obvykle nemluví (např. smrt a umírání), a vzájemná provázanost všeho.

A podobně jako mě má láska ke zvířatům dovedla ke zvěrolékařství, dostala jsem se skrze zájem o hlubiny duše své i dalších bytostí k astrologii a jiným nástrojům sebepoznání. Velmi ráda pracuji s tarotem a dalšími karetními systémy, které se s hvězdopravectvím mnohdy pěkně doplňují.

Cesta odhalování a odstraňování příčin některých mých ne-snází mě dovedla k úžasně jednoduché a přitom efektivní metodě uvolňování bloků vzniklých v předporodním období, metamorfní technice, a také k autopatii, která vlastně "pouze" napomáhá tělu vzpomenout si, jak probudit svůj plný sebeléčebný potenciál a vrátit se do stavu plného zdraví.

Čím dál víc vnímám, že veškeré léčení či spíš uzdravování je především o návratu k sobě, o žití sebe samých, v přirozenosti, autenticitě. V tom také vidím cestu, jak dosáhnout skutečného štěstí, které nepochází odnikud zvenčí. A to všichni hledáme, ať už si to uvědomujeme nebo ne.

Tedy všechny léčebné metody, často zvané alternativní, seberozvojové a sebepoznávací techniky jsou pochopitelně pouze berličky, jak se dobrat své vlastní podstaty. A jsou třeba, protože pod všemi nánosy a nálepkami, které jsme si dali sami nebo je přijali od druhých, se naše skutečné já leckdy těžko rozpoznává. Mě samotnou to odhalování sebe, odhazování těchto slupek baví, je to dobrodružné a zajímavé, ačkoliv ne všechno, s čím se v tomhle procesu potkávám, je příjemné. Svou cestu bych označila jako alchymistickou - učím se přeměňovat své "bahno" ve zlato. Vím, že své stíny prostě obejít nemůžu. Vše v sobě (i v druhých) je potřeba přijmout. Poté může dojít k proměně (své vlastní). Proto je má cesta především cestou lásky. Jakkoliv to může znít pateticky, "růžově", pro mě je to nejpravdivější a nejsmysluplnější způsob, jak opravdu žít.

moje služby 

kontakt / online objednat 

certifikáty


__________________________Sdílet na Facebooku Centrum Serafín__________________________